⚽Igor Kriushenko nie jest już selekcjonerem reprezentacji Białorusi

Dzisiaj w Domu Futbolu odbyło się spotkanie kierownictwa ABFF  (Białoruska Federacja Piłkarska) z selekcjonerem reprezentacji narodowej - Igorem Kriushenką. Z powodu słabych wyników kadry naszych wschodnich sąsiadów, postanowiono rozwiązać umowę za porozumieniem stron.

Oto wypowiedzi przedstawicieli obu stron:

• Yuri Vergeichik - pierwszy zastępca przewodniczącego ABFF:

Chcielibyśmy podziękować Igorowi za wykonaną pracę. Zbudował drużynę w trudnym czasie i udało mu się zrobić z nią długą drogę, zdobywając awans do dywizji C w Lidze Narodów. Niestety wyniki eliminacji do EURO 2020 nie były tym, czego oczekiwali fani, eksperci i władze federacji. Rozumiejąc to, razem z głównym trenerem, doszliśmy do wniosku: drużyna narodowa potrzebuje nowego szkoleniowca. W rezultacie umowa z Igorem Kriushenko została rozwiązana za obopólną zgodą.

• Igor Kriushenko - były selekcjoner reprezentacji Białorusi:

Chciałbym podziękować zespołowi i kibicom za wsparcie, które zostało udzielone sztabowi szkoleniowemu przez cały okres współpracy z reprezentacją. Razem doświadczyliśmy radosnych chwil zwycięstw i gorzkich dni porażki. I pozostaliśmy zespołem, cokolwiek się stało. Niestety okazało się, że nie zdaje sobie sprawy z tego, co było zamierzone. Ale jestem pewien, że w przyszłości reprezentacja Białorusi będzie miała świetlaną przyszłość.

Na ten moment, Białorusini w el. EURO 2020 w grupie C zajmują przedostatnie miejsce z zerowym dorobkiem punktowym po 4 meczach. Wyprzedzają jedynie Estonię, z którą zagrają na wyjeździe 6 września o 18:00.

Kto będzie następcą Kriushenki? Niektórzy typują m.in. trenera CSKA Moskwa - Wiktora Goncharenkę, jego asystenta - Aleksandra Yermakovicha, trenera kazachskiego Atyrau - Oleha Duluba, czy trenera Islochu Minski Rayon - Witalija Zhukovskiego.

Foto: UEFA