⚽️Luch Mińsk i Dnepr Mogilev ogłoszą fuzję w najbliższym czasie

Jak dowiedział się białoruski portal sportowy tribuna.com, Luch Mińsk i Dnepr Mogilev mogą wkrótce ogłosić fuzję. Stołeczny klub cudem utrzymał się w Wyszejszaja Lidze, natomiast klub z Mogileva spadł do Pierszaj Lihi (odpowiednik Fortuna 1. Ligi).

Luch Mińsk i Dnepr Mogilev połączą siły. Są plany, że nowy zespół będzie miał siedzibę w Mohylewie i będzie występował w Wyszejszaja Lidze. Trenerem będzie jeden z białoruskich specjalistów, który jest obecnie bez klubu.

Valery Streltsov, który jakiś czas temu ponownie został trenerem Dnepra, w wywiadzie dla tribuna.com powiedział, że „po raz pierwszy słyszy o możliwości połączenia obu drużyn”. Według niego zespół rozpocznie przygotowania do sezonu 14 stycznia pod dowództwem Evgeny'ego Kapova. Z kolei trener Lucha, Ivan Bionchik nie potwierdził doniesień, ale również nie zaprzeczył plotkom o fuzji obu klubów. Wszystko się okaże w ciągu najbliższych dni.

Większość kibiców zarówno Dnepra, jak i Lucha odnosi się do tego pomysłu negatywnie. Głównym powodem jest odległość pomiędzy obydwoma miastami. Oba miasta dzieli prawie 200 kilometrów! W komentarzach kibice innych klubów uważają, że mistrz Białorusi z 1998 roku chce się „na siłę” utrzymać w Wyszejszaja Lidze.

Stołeczny klub uratował swój byt w najwyższej klasie rozgrywkowej na Białorusi tylko dlatego, że w ostatniej kolejce w bezpośrednim meczu o utrzymanie zremisował 1:1 z FK Smolevichi. Klub z Mogileva natomiast już dawno zapewnił sobie spadek do Pierszaj Lihi. Sezon zakończył z zaledwie 16 punktami na koncie.

DeBe