⚽Brzydko, ale skutecznie...

Reprezentacja Polski pokonała wczoraj w Skopje reprezentację Macedonii Północnej. Wynik meczu ustawił Krzysztof Piątek. Mecz zakończył się wynikiem 0-1. Polacy są na 1. miejscu w tabeli z dorobkiem 9 punktów i bez straconej bramki.

Drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Pierwsza połowa jest jak najbardziej do zapomnienia. Polacy nie potrafili sobie wykreować żadnej dogodnej sytuacji do otwarcia wyniku meczu. Od utraty bramki uchronili nas nasi obrońcy oraz bramkarz Łukasz Fabiański.

Na drugą połowę, selekcjoner Brzęczek postanowił zrobić pierwszą zmianę - za Przemysława Frankowskiego wszedł Krzysztof Piątek. Minutę później nasza reprezentacja dostała rzut rożny. Z narożnika dośrodkowywał Piotr Zieliński, piłka odbiła się od pleców obrońcy, którą przerzucił odwrócony do bramki Piątek, a następnie futbolówka przekroczyła linię bramkową tocząc się obok Lewandowskiego, Dimitrivskiego (bramkarza Macedonii) oraz Glika. Na tablicy wyników pojawiło się 1-0, bramkę przypisano Krzysztofowi Piątkowi.

W dalszej części spotkania miało być lepiej, ale... nie było. Akcji nie brakowało z obu stron, ale lepiej radziła sobie reprezentacja Macedonii. Do 90. minuty, wynik meczu już się nie zmienił.

Podsumowując, był to kolejny słaby mecz Polaków i można mówić o dużym szczęściu Jerzego Brzęczka i jego reprezentacji. Bramka padła tak jakby przez przypadek, ale cieszy fakt kompletu punktów po trzech meczach oraz trzecie czyste konto naszej defensywy.

6 Łotwa 3 0 0 3 1 8 -7 0

Następny mecz Polaków, już w poniedziałek, 10 czerwca 2019 o godzinie 20:45 z Izraelem.
Mecz odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.