⚽Derby powiatu dla Warty Sieradz

Wczoraj odbył się mecz 14. kolejki 4 ligi łódzkiej. Warta Sieradz podejmowała Jutrzenkę Warta - beniaminka tej klasy rozgrywkowej. Obie miejscowości dzieli ok. 15 kilometrów, a w zespole z Warty gra kilku byłych zawodników biało-zielonych, w tym legenda sieradzkiego klubu i jego wieloletni kapitan - Marcin Kobierski, który wystąpił od pierwszej minuty.

Mecz został rozegrany przy sztucznym świetle, a trybuny szczelnie się wypełniły. Co do przebiegu spotkania, już po 11 minutach mieliśmy pierwszą bramkę, a strzelił ją Adam Patora. 6 minut później "Juve" doprowadziło do wyrównania, a strzelcem był wspomniany Marcin Kobierski, który nie celebrował zdobytej bramki! Przez 20 minut było gorąco, a obie drużyny szukały drogi do bramki rywali. Cel udało się osiągnąć w 36. minucie, kiedy to po wrzutce Grzegorza Brochockiego, Adam Patora strzałem głową pokonał Michała Chachułę. Do przerwy podopieczni trenera Piotra Morawskiego prowadzili 2:1.

Druga połowa całkowicie należała do lidera 4 ligi łódzkiej. Już 2 minuty po rozpoczęciu drugiej części spotkania, sędzia za zagranie ręką podyktował rzut karny dla Warty. Do piłki podszedł Łukasz Mitek, który pokonał bramkarza gości. Następne 15 minut należało do Przemysława Nawrockiego, który w 56. i 66. minucie dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Warta Sieradz ostatecznie wygrała 5:1.

Na meczu było bardzo głośno - kibice obu drużyn głośnym dopingiem starali się zagrzewać do boju swoje drużyny. Przyjezdni wywiesili 3 flagi, z kolei sieradzanie jedną. Oby więcej takich meczów!

[ZOBACZ KONIECZNIE] Skrót derbów powiatu sieradzkiego w 4 lidze łódzkiej:

Skład Warty Sieradz: Mateusz Wlazłowski - Damian Pawlak (59' Piotr Bartłoszewski), Mariusz Zasada (61' Kamil Pluta), Adrian Filipiak (86' Wiktor Płaneta), Mikołaj Zwoliński - Mateusz Jaworski (66' Krzysztof Kokot), Łukasz Mitek [C], Łukasz Chojecki, Adam Patora - Grzegorz Brochocki (66' Jakub Szulc), Przemysław Nawrocki
Na ławce rezerwowych: Maciej Mielcarz, Michał Sitarz
Trener: Piotr Morawski

Skład Jutrzenki Warta: Michał Chachuła - Sylwester Pawlak [C], Rafał Swędrowski, Jakub Młynarski, Krystian Adamiak - Piotr Kobierski (71' Szymon Młynarczyk), Maciej Dudek [ż], Adrian Fret, Mariusz Woźniak - Piotr Burski (58' Wiktor Bednarek), Marcin Kobierski
Na ławce rezerwowych: Oskar Natorski, Bartosz Pałucki, Mariusz Graczykowski
Trener: Michał Łochowski