⚽Łatwe i przyjemne zwycięstwo Warty Sieradz

W sobotę, 19 października 2019, przy ul. Sportowej w Sieradzu mogliśmy obejrzeć mecz 13. kolejki IV ligi łódzkiej. Warta Sieradz podejmowała u siebie rezerwy III-ligowego Pelikana Łowicz. Mecz został całkowicie zdominowany przez sieradzan, a mecz zakończył się wynikiem 7:1 (3:0).

Pierwsza bramka to główka Przemysława Nawrockiego po dośrodkowaniu Mariusza Zasady z rzutu rożnego w 8. minucie meczu. Na następną nie trzeba było długo czekać - trzy minuty później obrońca Pelikana zagrał ręką w swoim polu karnym. Do jedenastki podszedł Adam Patora. Strzał był na tyle mocny, że piłka odbiła się od bramkarza i dobił ją Mateusz Jaworski. W 22. minucie meczu było już 3-0 za sprawą Kamila Pluty. Do końca pierwszej połowy, na tablicy wyników pozostało już 3-0... MAŁO!

Druga połowa to kolejne bramki: Kamila Pluty w 59. (na 4-0) oraz Mateusza Jaworskiego w 66. (na 5-0) i Adama Patory w 74. (na 6-0) oraz 89. minucie (na 7-1). Drużyna gości zdołała odpowiedzieć jedynie trafieniem Adriana Musialika w 78. minucie, strzelając na 6-1. Mecz zakończył się wynikiem 7-1 dla biało-zielonych.

[ZOBACZ KONIECZNIE] Skrót meczu Warta Sieradz vs. Pelikan II Łowicz

Po tym meczu, sieradzka Warta utrzymuje się na pozycji lidera IV ligi łódzkiej. Dwa punkty mniej ma klub sportowy z Kutna.

W następnej kolejce, Warta Sieradz podejmie u siebie Jutrzenkę Wartę, którą niedawno zasilili byli piłkarze z Sieradza (w tym bracia Kobierscy - Piotr oraz Marcin, który przez lata był kapitanem sieradzkiej Warty). Szykuje się ciekawy pojedynek.

Skład Warty: Mateusz Wlazłowski (46' Oskar Mielcarz) - Damian Pawlak (46' Adrian Filipiak), Piotr Bartłoszewski, Mikołaj Zwoliński (79' Krzysztof Kokot), Mariusz Zasada - Mateusz Jaworski, Jakub Szulc (58' Grzegorz Brochocki), Łukasz Chojecki, Adam Patora - Przemysław Nawrocki, Kamil Pluta [C]
Na ławce rezerwowych: Maciej Mielcarz, Łukasz Mitek, Patryk Chramiec
Trener: Piotr Morawski