⚽Nie było źle, ale nie było też dobrze... Warta remisuje u siebie z Borutą

W środę 21 sierpnia 2019 o godzinie 18:00, w 3. kolejce IV ligi łódzkiej Warta Sieradz podejmowała u siebie Borutę Zgierz. Obie drużyny miały komplet zwycięstw po 2 kolejkach. Mimo, że sieradzka Warta kontrolowania całość spotkania, nie udało się zatrzymać 3 punktów w Sieradzu. Mecz z Borutą został rozegrany awansem z soboty na prośbę Warty.

W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje okazje do otwarcia wyniku, ale to Warta przypieczętowała pierwszą połowę na swoją korzyść. Po 45. minutach Warta Sieradz prowadziła 1-0, bowiem w 26. minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego jeden z zawodników Boruty zagrał ręką, dzięki czemu sędzia podyktował rzut karny dla drużyny z Sieradza. Jedenastkę pewnie wykorzystał kapitan biało-zielonych - Łukasz Mitek.

Wydawało się, że Warta Sieradz wytrzyma do końca, bo druga połowa początkowo wyglądała bardzo dobrze, ale niestety w 69. minucie Mateusz Wlazłowski został pokonany przez Marcina Kacelę, który po poprzednim sezonie zamienił Sieradz na Zgierz. Później widzieliśmy już tylko czystą walkę o to, kto zwycięży w tym spotkaniu i... nie doszło do rozstrzygnięcia. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

ZOBACZ: Skrót meczu Warta Sieradz vs. Boruta Zgierz

Skład Warty Sieradz: Mateusz Wlazłowski - Piotr Bartłoszewski, Łukasz Mitek (C), Mariusz Zasada, Adrian Filipiak, Mateusz Jaworski (64' Tomasz Owczarek), Michał Sitarz, Łukasz Chojecki, Grzegorz Brochocki (64' Jakub Szulc). Adam Patora (46' Wiktor Płaneta), Kamil Pluta (70' Przemysław Nawrocki)
Na ławce rezerwowych: Oskar Mielcarz, Mikołaj Zwoliński
Trener: Piotr Morawski

Skład Boruty Zgierz: Sebastian Ostrowski - Dominik Kowalski (C) (48' Dawid Bagrodzki), Damian Bierżyński, Michał Madejski, Patryk Janiszewski, Damian Knera, Oleksii Naidyshak (86' Kamil Andrysiak), Piotr Werner, Filip Markowski, Marcin Kacela, Łukasz Wiśniewski (74' Patryk Pietrasiak)
Na ławce rezerwowych: Dominik Wężyk, Michał Siennicki, Kacper Cebulski i Jakub Fudała
Trener: Radosław Koźlik