⚽Eliminacje UEFA Women's Under-19 czas zacząć!

Dziś rozpoczęły się eliminacje UEFA Women's Under-19. Reprezentacja Polski U19 prowadzona przez selekcjoner Ninę Patalon, ma w swojej grupie Szkocję, Chorwację i Bułgarię (grupa G). Mecze tej grupy rozgrywane są na 4 stadionach w 3 miastach: Bełchatowie (stadion GKS-u), Łodzi (stadion Widzewa i ŁKS-u) i Sieradzu (stadion Warty).

Byliśmy obecni na meczu reprezentacji Polski z reprezentacją Chorwacji. Mimo deszczowej pogody, na spotkanie przyszło około 400 kibiców - w tym fani z Chorwacji!

Podopieczne Niny Patalon od początku spotkania przejęły inicjatywę i stwarzały sobie sytuacje bramkowe, ale brakło "udokumentowania" przewagi w postaci bramki (dwa razy strzały biało-czerwonych kończyły się na poprzeczce).

W drugiej połowie było podobnie - aż do 72. minuty, kiedy to Chorwatka Karla Šabašov wpakowała piłkę do własnej bramki i to Polki cieszyły się z prowadzenia (jak widać na skrócie meczu, bardzo mocno się cieszyły). W końcówce spotkania, sędzina Chryso Georgiou z Cypru podyktowała rzut karny dla Polek - do jedenastki podeszła Paulina Tomasiak i zawodniczka z orłem na piersi nie pomyliła się i ustaliła wynik spotkania na 0:2 dla Polski!

ZOBACZ KONIECZNIE: Skrót meczu el. UEFA Women's Under-19 Chorwacja vs. Polska

Skład reprezentacji Chorwacji: Laura Fiket - Gabrijela Dugandžić, Katarina Pranješ [C], Lucija Domazet, Vanessa Mara Dujmović (58' Ana Previšić), Ana Pavičić (83' Karla Kurkutović), Fatjesa Gegollaj, Andrea Glibo, Lara Lucić, Karla Šabašov (77' Ena Pernar), Nika Petarić
Na ławce rezerwowych: Katarina Mandić, Mara Stančić, Laura Ciglević, Elena Šipoš, Paula Bačić, Lucija Zovak
Selekcjoner: Božidar Miletić

Skład reprezentacji Polski: Oliwia Szperkowska - Anna Konkol, Oliwia Silny, Wiktoria Zieniewicz ('90 Natalia Kulig), Zofia Buszewska, Kinga Kozak, Adriana Achcińska [C], Alicja Materek, Natalia Padilla-Bidas ('82 Agnieszka Glinka), Paulina Filipczak ('46 Nicola Brzęczek), Paulina Tomasiak
Na ławce rezerwowych: Sara Kierul, Zuzanna Radochońska, Aleksandra Żurek, Katarzyna Kałużna, Alicja Sokołowska, Klaudia Homa
Selekcjoner: Nina Patalon

Drugi mecz grupy G również rozpoczął się o godz. 17:00 na Stadionie GKS Bełchatów - Szkocja rozbiła Bułgarię 4:0 (2:0), dwie bramki w tym meczu strzeliła Aisha Maughan ('49, '76). Do kolejnej fazy awansują dwa najlepsze zespoły z grupy oraz cztery najlepsze reprezentacje z trzecich miejsc, spośród 12 grup.

TABELA GRUPY G:
1. Szkocja 3 pkt 4:0
2. Polska 3 pkt 2:0
3. Chorwacja 0 pkt 0:2
4. Bułgaria 0 pkt 0:4

NASTĘPNE MECZE GRUPY G:
Polska vs. Bułgaria - sobota, godz. 16:00 (Stadion GKS Bełchatów)
Chorwacja vs. Szkocja - sobota, godz. 16:00 (Stadion MOSiR Sieradz)