Hokejowa masakra!

W ubiegłe niedzielne popołudnie zameldowaliśmy się na meczu hokejowej norweskiej ekstraligi GET-Ligean, pomiędzy mistrzem kraju Frisk Asker a Arctic Eagles Narvik Hockey. Spotkanie odbyło się na hali Askerhallen która może pomieścić 2400 widzów.

Jako ciekawostkę można dodać, że Kalvis Ozols Łotysz grający w drużynie z Narviku spędził sezon 2016/2017 w KH GKS Katowice, które na co dzień gra w PHL. Na meczu było obecnych 1350 kibiców.

I tercja

Podczas pierwszej tercji padły cztery gole po dwa dla każdej z drużyn. Pierwszą bramkę zdobył zawodnik Frisk Asker - Mats Forshaug po asyście Endre Medby'ego i po 6 minutach bylo 1:0. Po 4 minutach gry drużyna z Asker podwyższyła wynik na 2:0 za sprawą Endre Medby'ego - tym razem asystował Fredik Jacobsen. Do końca pierwszej tercji goście z Narviku zdobyli wyrównali na 2:2 po golach Connora Hurleya (asystował Joachim Engesveen) i Sveina Pettera Falka-Larssena (asystował Jørgen Kval)

II tercja

Druga tercja należała do gospodarzy, goście nie mieli dużo do powiedzenia. Podczas tej tercji gospodarze strzelili trzy bramki i podwyższyli wynik do 5:2. Strzelcami goli dla Asker byli: Endre Medby (asystował Victor Bjørkung), Alexandre Lavoie (asystował Andreas Bastiansen) i Victor Granholm (asystował Hampus Gustafsson)

III tercja

Trzecia tercja to przebudzenie gości, lecz nieskuteczne. Goście odpowiedzieli jeszcze dwoma trafieniami Arttu Niskakangasa (asystował Casper Santanen) na 5:3, a kropkę nad "i" postawił Hampus Gustafsson (asystował Max Krogdahl) i umocnił wynik na 6:3. Bramkę "na otarcie łez" dla Narviku zdobył Joachima Engesveena (asystował Jørgen Kval), ustalając wynik meczu na 6:4. Zawodnikiem meczu został Endre Medby.

ZOBACZ KONIECZNIE: Skrót meczu Frisk Asker vs. Arctic Eagles Narvik Hockey

Kadra Frisk Asker: Vestavik, Bovim, Ødegaard, Lavoie, Bastiansen, Dokken, Krogdahl, Bjøkung, Granholm, Gustafsson, Johansen, Andersen, Kasastul, Medby, Jacobsen, Forshaug, Jensen, Thomassen, Geheb, Kristiansen oraz Christiansen. Trener: Dahlberg

Kadra Arctic Eagles Narvik Hockey: Partansen, Ozols, Kval, Niskakangas, Nordlnd, Falk-Larssen, Hage, Santanen, Murphy, Hurley, Engesveen, Engstrom, Laiho Trondsen, Johnsgard, Christensen, Byrkjeland, Hellerod, Astrom, Wik oraz Mossin.
Trener: Janssen