⚽Eliminacje UEFA Women's Under-19 trwają w najlepsze! Wtorkowe mecze już w Łodzi

Dziś odbyła się druga kolejka eliminacji do Mistrzostw Europy U19 kobiet. W Bełchatowie na stadionie GKSu zmierzyły się Polki i Bułgarki. Natomiast na stadionie w Sieradzu zagrały Szkotki i Chorwatki. Napiszemy trochę więcej o tym drugim meczu.

Chorwatki chciały za wszelką cenę zrewanżować się za porażkę z Polską i zdobyć chociaż jeden punkt. Reprezentacja z Wysp Brytyjskich również walczyła o komplet punktów i tym samym o wyjście z grupy.

Pierwsza połowa to kontrola gry przez Szkotki, jednak nie potrafiły pokonać golkiperki znad Adriatyku. Chorwacja straciła czołową zawodniczkę - już w 13. minucie z powodu kontuzji, murawę musiała opuścić

Druga połowa to szanse zarówno z jednej, jak i z drugiej strony - chociaż częściej próbowały Szkotki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i tym samym podziałem punktów.

W drugim meczu rozgrywanym na Stadionie GKS Bełchatów, reprezentacja Polski rozbiła Bułgarię aż 5:0!

ZOBACZ KONIECZNIE: Skrót meczu Szkocja vs. Chorwacja

Skład reprezentacji Szkocji: Sophie Allison - Eilidh Shore, Tara McGonigle, Jenna Clark, Chloe Warrington, Michaela McAlonie [C], Aisha Maughan, Rebecca McGowan, Abby Callaghan, Carly Girasoli, Lauren Davidson
Na ławce rezerwowych: Emily Mutch, Jennifer Smith, Hannah Clark, Kathleen McGovern, Elena Santoyo-Brown, Francesca Ogilvie, Hannah Scott, Brogan Moore, Caley Gibb
Selekcjoner: Pauline Hamill