⚽Widzewska piątka to najlepszy wybór na niedzielę wyborczą!

Pomimo ciszy wyborczej, my nie zamierzaliśmy być cicho i relacjonujemy dla Państwa dzisiejszy mecz 10. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Ci, którzy w niedzielę wyborczą przybyli na "Łodziankę" na mecz rezerw drugoligowego Widzewa Łódź z Włókniarzem Pabianice dokonali najlepszego wyboru!

Na ten mecz udaliśmy się z czystej ciekawości. W felietonie pisaliśmy o roli doświadczonych zawodników w rezerwach. W kadrze Widzewa było dwóch takich zawodników. 34-letni Andrzej Rybski (mający na koncie 251 meczów w 1 lidze), który gra w rezerwach Widzewa z powodów zdrowotnych. Przez to zakończył zawodową karierę, skupiając się tylko na amatorskim graniu. Oprócz Rybskiego w drugiej drużynie gra 27-letni Chorwat Filip Mihaljević, który jest w "dwójce" z innych powodów. Zawodnik znad Adriatyku został skreślony przed tym sezonem zarówno przez Zbigniewa Smółkę, jak i Marcina Kaczmarka. Sam napastnik bardzo dobrze czuje się w Łodzi i na razie nie zamierza odchodzić z RTS, tym samym pomagając liderowi klasy okręgowej.

Można powiedzieć, że wyjściowy skład drugiej drużyny Widzewa stworzyli wyłącznie zawodnicy pierwszej drużyny, którzy nie grali wczoraj w wygranym meczu z Pogonią Siedlce aż 7:3 lub zagrali krótko. Od przedwczorajszego dnia można kapitana rezerw - Kamila Piskorskiego nazywać piłkarzem pierwszej drużyny, ponieważ podpisał kontrakt.

Lider łódzkiej okręgówki zdecydowanie przeważał na boisku i swoją przewagę udowodnił bramką strzeloną w 21. minucie, kiedy to golkipera z Pabianic pokonał Rafał Wolsztyński. Siedem minut później wynik na 2:0 podwyższył Christopher Mandiangu. Niemiecki napastnik sprzed pola karnego huknął w sam róg bramki strzeżonej przez Adriana Nowackiego. Do przerwy wynik się nie zmienił.

W drugiej połowie podopieczni trenera Jakuba Grzeszczakowskiego nie przestali strzelać. W 54. minucie trzecią bramkę dla Widzewa II strzelił Łukasz Zejdler. Po prawie godzinie gry mieliśmy już 4:0 - w 57. minucie Marcel Sieroń trafił do bramki pabianiczan. Dziesięć minut później piątą bramkę dla drugiej drużyny strzelił Chorwat Filip Mihaljević. Wicelider klasyfikacji strzelców łódzkiej okręgówki dostał podanie z prawego skrzydła do środka, a byłemu piłkarzowi m.in. Lokomotiwa Płowdiw nie pozostało nic innego, jak wpakować piłkę do siatki. Ostatecznie drugi zespół Widzewa pokonał zespół spod Łodzi aż 5:0 i umocnił się dalej na czole wyścigu o IV ligę łódzką.

[ZOBACZ KONIECZNIE]: Skrót mecze Widzewa II Łódź z Włókniarzem Pabianice

Skład Widzewa II Łódź: Patryk Wolański – Łukasz Turzyniecki, Kamil Piskorski [C], Sebastian Rudol, Marcel Pięczek – Christopher Mandiangu (46′ Kamil Drążczyk), Marcel Gąsior (55′ Dawid Telestak), Adam Radwański (46′ Marcel Sieroń), Łukasz Zejdler (58′ Filip Mihaljević), Michael Ameyaw (78′ Maciej Malinowski) – Rafał Wolsztyński
Na ławce rezerwowych: Jakub Mikołajczak, Konrad Cieślak
Trener: Jakub Grzeszczakowski

Skład Włókniarza Pabianice: Adrian Nowacki – Bartosz Jarych (72′ Bartosz Łopatecki), Paweł Leonow, Wojciech Mordzakowski, Eryk Sulikowski (74′ Jan Stokłosa) – Sebastian Dresler (82′ Adam Bielawski), Dawid Acela, Sebastian Mucha, Artur Sobytkowski (59′ Szymon Adamiak), Grzegorz Gorący [C] – Tomasz Niżnikowski (66′ Oskar Nazarczyk)
Na ławce rezerwowych: Jakub Waszczuk
Trener: Artur Dziuba