⚽Piękny sen Polonii Nysa wciąż trwa

19 października 2019 roku odbył się mecz na szczycie IV ligi opolskiej pomiędzy drużynami KS Polonia Nysa, a LZS Agroplon Głuszyna. Do tego meczu drużyny przystępowały z odpowiednio 30 i 25 punktami na koncie po 10 kolejkach. Kibice niepokonanej do tej pory drużyny z Nysy mieli olbrzymie oczekiwania co do wyniku tego meczu. Nie było inaczej.

Drużyna gospodarzy pewnie rozpoczęła spotkanie i od pierwszej minuty napierała na bramkę gości. Bardzo dobrymi akcjami popisywała się linia pomocy. Alan Majerski wraz ze skrzydłowymi Marcelo Oladoją oraz Ble Dro Narcisse otwierali sobie i kolegom wielokrotnie drogę do bramki, jednakże próby strzałów przeważnie kończyły się poza bramką drużyny z Głuszyny. Wreszcie w minucie 34 bardzo dobrą akcją prawą stroną boiska popisał się Marcelo, który po długim rajdzie z piłką pod polem karnym oddał ją Adamowi Setli, który popisał się przepięknym uderzeniem z około 20 metra. Piłka trafiła w samo okienko, bramkarz nie drgnął, a na tablicy wyników mieliśmy 1:0. Do końca 1 połowy gospodarze utrzymywali przewagę, jednak bez zdobyczy bramkowej.

Wraz z gwizdkiem rozpoczynającym drugą połowę LZS ruszył na bramkę Polonii. Najpierw oddali bardzo groźny strzał, który na szczęście dla kibiców z Nysy zakończył się fenomenalną interwencją Piotra Kowalczyka, a już minutę później napastnik drużyny gości został sfaulowany w polu karnym i sędzia w 47 minucie meczu wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł ten sam napastnik i chybił, piłka poleciała obok bramki, a kibice gospodarzy mogli odetchnąć. Na tym w zasadzie można zakończyć podsumowanie ataków gości, ponieważ znów przeważać zaczęła Polonia. Nagrodą za skuteczne konstruowanie ataków była bramka strzelona w 56 minucie ponownie przez Adama Setlę. Adam popisał się pięknym rajdem przez 1/4 boiska wymijając kilku obrońców, aż w końcu spokojnym strzałem lewą nogą wykończył swoją akcje kierując piłkę po ziemi do siatki. Pozostały czas meczu to spokojna kontrola nysian, oprócz 2 akcji LZS-u to Polonia miała ten mecz w garści i spokojnie zwyciężyli 2:0.

[ZOBACZ KONIECZNIE] Rzut karny z meczu Polonia Nysa vs. Agroplon Głuszyna:

Na meczu pojawiło się około 300 kibiców, którzy z pewnością mogli obejrzeć dobry mecz swoich ulubieńców. Polonia Nysa jest liderem IV ligi opolskiej z 7 oczkami przewagi nad Porawiem Większyce po 11 rozegranych kolejkach. Można śmiało powiedzieć, że Nysa pewnie kroczy po upragniony awans do III ligi i póki co jest do tego faworytem.